Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelŠeda, Jaroslav
Odesílatel (korporace)Supraphon
Lokace odesláníPraha
Datum odeslání07.08.1973
PříjemceMartinů, Charlotte
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíVieux-Moulin
Poznámka k lokaci přijetí[Vieux-Moulin?]
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníkopie z archivu Nadace Bohuslava Martinů, složka: Editio Bär
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMSNKLHU 1973-08-07
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahJaroslav Šeda informuje Charlotte Martinů o plánech nakladatelství, které se týkají vydání děl Bohuslava Martinů.
1973 – plánují vydat noty: KONCERT PRO KLAVÍR A ORCH. č. 4 (INKANTACE), LOUTKY I-III, RHAPSODY-CONCERTO, Skladby pro Poličku [STARÁ PÍSEŇ, PRELUDIUM, PÍSEŇ NA STAROŠPANĚLSKÝ TEXT, FOXTROT NAROZENÝ „NA RŮŽKU“, SLAVNOSTNÍ POCHOD „KYTARY“, FOXTROT, BLACK-BOTTOM, PRELUDIUM]. Dále pak vydání desek: SERENÁDA č. 2, SERENÁDA č. 3, DIVERTIMENTO (SERENÁDA č. 4).
1974 – noty: RHAPSODIE, KONCERT PRO HOUSLE A ORCHESTR č. 2, BAJKY, KOLEDA MILOSTNÁ. Knihu Jaroslava Mihule: Bohuslav Martinů profil života a díla. Desky: ETUDY A POLKY, NONET č. 2, KLAVÍRNÍ KVARTET, KLAVÍRNÍ KVINTET [č. 1 nebo 2?], KONCERT PRO VIOLONCELLO A ORCH. č. 1, KONCER PRO HOUSLE, KLAVÍR A ORCHESTR
1975 – desky: MADRIGALY, INTERMEZZO, ČTYŘI MADRIGALY, RHAPSODY-CONCERTO, KONCERT PRO DVOJE HOUSLE A ORCHESTR, "Orchestrální hudba z oper".
1976 – desky: KONCERT PRO HOUSLE A ORCH. č. 1 a 2, TOCCATA E DUE CANZONI, SINFONIETTA LA JOLLA.
Je tedy vidět, že vydavatelství pilně pracuje, zároveň připravuje několik obsáhlých nahrávek: komplet symfonií, opery a také EPOS O GILGAMEŠOVI. To s sebou přináší mnoho ekonomických starostí a také problémy s výběrem interpretů.
Nahrávku KONCERTU PRO HOUSLE A ORCH. č. 1 plánuje nakladatelství vytvořit ve spolupráci s Českou filharmonií během sezóny 1973 – 1974. Nakladatelství požádalo 12. 6. 1973 Dona L. Robertse aby zaslal kopii partitury, podle které budou moci skladbu vydat. Na tento dopis stále nedostali odpověď. Vydání skladby je tedy ohroženo a nakladatelství by bylo rádo, kdyby jim ChM pomohla.
Doposud také nebylo vyřešeno vydání memoárů ChM ve francouzštině. Nakladatelství Supraphon bylo nuceno kontaktovat vydavatelství Artia, které se zaobírá zahraniční distribucí. Reakce byla záporná, až po přímluvě prof. Páleníčka slíbili, že budou společně se Supraphonem hledat vydavatelství ve Francii, které by se mohlo stát spolueditorem a zároveň také mít na starost prodej v Belgii a Francii. Část nákladu by pak zůstala v Československu na propagaci. Tuto záležitost tedy zatím nechávají otevřenou, dokud nepodepíší smlouvu s francouzským nakladatelem.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
Poznámkahlavičkový papír (Jaroslav Šeda, podnikový ředitel hudebního nakladatelství Supraphon)
Fixacestrojopis, rukopisný podpis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi černobílá
Digitalizováno v instituciIBM
Datum digitalizace2017
Lokace jako předmět
Brno
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 5306 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-