Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelBean, Betty
Odesílatel (korporace)Boosey & Hawkes, New York
Lokace odesláníNew York City, New York
Datum odeslání20.01.1949
PříjemceMartinů, Bohuslav
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíNew York City, New York
JazykAngličtina
Původ, datum získání
Předchozí vlastník
Současný vlastník
Signatura současného vlastníka
Signatura v IBMBH 1949-01-20a
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBetty Bean sděluje Bohuslavu Martinů, že brožura o něm a o jeho práci bude vytištěna, jakmile s ním vyjasní několik detailů. Žádá ho, aby zodpověděl několik níže uvedených otázek. Zároveň ho žádá, aby aktualizoval prospekt, který jí dříve dal. Tento aktualizovaný leták o své aktivitě v posledních 9 letech jí má obratem vrátit. BM má napsat do Melatrichu, zda je k dispozici sada materiálů ke KONCERTU PRO HOUSLE A ORCHESTR [č. 2] a má se podívat do svých materiálů po partech smyčců. Ozve se mu, jakmile budou materiály vráceny z Rochesteru, aby je mohl zkontrolovat. BB se ptá na správný název SINFONIETTY GIOCOSA, na duratu a obsazení KONCERTŮ PRO KLAVÍR A ORCHESTR č. 2 a č. 3 a PAMÁTNÍKU LIDICÍM. Chce znát duratu CONCERTO DA CAMERA PRO HOUSLE A SMYČCOVÝ ORCHESTR, KONCERTU PRO CEMBALO A MALÝ ORCHESTR a DVOJKONCERTU a správný titul "OBOE QUARTET" [KVARTET PRO HOBOJ, HOUSLE, VIOLONCELLO A KLAVÍR] a jeho duratu a též duratu SMYČCOVÉHO KVARTETU č. 7 (CONCERTO DA CAMERA). BB přikládá strojopisnou kopii [letáku?], kterou má BM zkontrolovat.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek3
PoznámkaDopis je napsán na hlavičkovém papíře Boosey & Hawkes, New York. Na druhé straně druhého listu je rukopisný přípis (BM?): "1) Violon concert | 2) Comment vous arrangez le | matériel Juliett | Hlasy!!"
Fixacestrojopis, rukopisný podpis (Bean) a vpisky (Martinů a jiná ruka)
Vpisky, přípisydoplněné informace o obsazení a trvání skladeb a jejich titulech - B. Martinů, neznámá ruka (Ch. Martinů?)
PřílohyDopis byl přiložen k dopisu Bean-Ralph Hawkes z 24.01.1949, ID 4024.
Lokace jako předmět
Rochester, New York
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 4023 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-