Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelKlos, Richard
Odesílatel (korporace)Český hudební fond
Lokace odesláníPraha
Datum odeslání06.07.1977
PříjemceMartinů, Charlotte
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíVieux-Moulin
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie z archivu NBM (složka 11)
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMČHF 1977-07-06
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahRichard Klos se omlouvá, že dlouho nemohl napsat Charlottě Martinů podrobný dopis. Měl mnoho práce, ale nestěžuje si, protože práce na propagaci díla Bohuslava Martinů stojí za to. Dnes mluvil "s mladou paní režisérkou" [Olgou] Bartoňkovou [Janáčkovou], má zájem o nastudování SLZ NOŽE ve spolupráci s mladými umělci.
Program Pražského jara poslal RK spolu s dopisem 15.5.[1977]. ChM si určitě všimla, že letos je dílo BM zastoupeno poměrně decentně. Musí ale mít na paměti, že letošní ročník je věnován Beethovenovi, což mělo vliv na program.
24.5.[1977] RK navštívil provedení opery DVAKRÁT ALEXANDR v Praze. Potkal tam Podhajskou a shodli se na tom, že událost přispěje k propagaci díla BM.
Občas bude ChM od Společnosti Bohuslava Martinů dostávat žádosti hudebních těles, především komorních ansámblu, protože ty se budou chtít pojmenovat podle BM. V časopise Tvorba vyšel dlouhý článek kolegyně [Mileny] Dosoudilové o založení Společnosti, což způsobilo velký ohlas a mnozí se poté do Společnosti přihlásili.
Noty z Eschig dorazily, RK je přeposlal Sašovi Večtomovovi. Pan doktor Lippold již také dostal vše, co potřeboval od ČHF. [Peter] Hanser-Strecker z nakladatelství Schott děkuje za připomínku k RITORNELŮM, budou znovu vytištěny, takže se problém napraví.
"Jedna z naších nejprominentnějších malířek" [?] dokončila a již vystavovala cyklus obrazů na náměty ze skladeb BM. Grafiku na námět JULIETTE chce věnovat ChM - RK ji to pošle přes ambasádu, jakmile to bude možné.
Lorenc je znepokojen zdravotním stavem ChM, tak snad ji brzy bude líp. Doktorka Bozděchová doporučuje Františkovy Lázně.
Pierre Vidal psal, že chtěl uvést svůj film o BM v květnu [1977] ve Vieux-Moulin. RK doufá, že to bylo úspěšné, a čeká na negativy záběrů s BM.
Má také jedu nepříjemnou zprávu. Paul Sacher odmítá spolupracovat na převozu pozůstatků BM [ze Švýcarska do Poličky]. RK tedy bude muset využít jiných prostředků. [Josef] Páleníček má v úmyslu navštívit ChM na konci léta, tak jí to vše vysvětlí.
Posílá tři booklet desek s ilustracemi [Jana] Zrzavého.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek2
PoznámkaHlavičkový papír ČHF
FixaceStrojopis, rukopisný podpis
Vpisky, přípisyRukou Charlotte Martinů datum odpovědi 19.7.1977
Lokace jako předmět
Bulharsko
Františkovy Lázně
Mariánské Lázně
Mohuč
Schönenberg - Pratteln
Španělsko
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9250 (záznam 1 / 0)
další »