Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníNew York, NY
Datum odeslání07.04.1946
PříjemceMihalovici, Marcel
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíPaříž
Poznámka k lokaci přijetí[Paříž?]
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie ze soukromé sbírky, nabízeno k prodeji: Vente Delorme - Collin du Bocage, 14. 11. 2008, položka č. 55. Znovu k prodeji 23. 6. 2022, Aguttes, LOT 115.
Vlastník pramene- Soukromý vlastník, Private owner
Signatura v IBMMihM 1946-04-07
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů se omlouvá, že dlouho nepsal. Má nabitý program a hodně zařizování s plánovaným odjezdem. Dosud nemají zařízeny doklady, aby se mohli vrátit zpět do USA. Návštěvu Evropy, včetně festivalu Pražské jaro, kde bude Charles Munch dirigovat SYMFONII č. 1, budou tedy možná muset zrušit. V Paříži i Praze se možná leccos změnilo, BM pamatuje situaci před válkou. Práce pro letní školu v Berkshire praděpodobně také zpozdí plánovanou návštěvu Evropy.
Prostřednictvím manželů Pucových se Martinů podařilo zaslat partituru KONCERTU PRO DVA KLAVÍRY pro Manuela Rosenthala. MM má věc zařídit pro Monique [Haas] a Mariku [Papaioanou]. Přišly mu zprávy od Tibora Harsányiho. V mezičase přípravy odjezdu BM dále komponuje - SYMFONII č. 5, bude také psát pro Paula Sachera [TOCCATA ET DUE CANZONI]. Měl velký úspěch v Praze se SYMFONIÍ č. 2 a PAMÁTNÍKEM LIDICÍM a rád by si tam poslechl SYMFONII č. 1 s Charlesem [Munchem], avšak moc nevěří, že se mu podaří do Prahy odjet. Setkal se MM s Nadiou Boulanger? Všichni postupně odjíždějí: [Robert] Casadessus, [Zino] Francescatti, [Samuel] Dushkin. V Paříži musí být krásně.
Dělá MM stále pořady v rádiu? BM byl potěšen kritikou od Alexise Rolanda-Manuela. BM zaslal včera MM balíček, má si ověřit obsah. Doufá v setkání za několik týdnů.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Fixacestrojopis, rukopisný podpis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Datum digitalizace2008, 2022
Lokace jako předmět
Paříž
Praha
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 5865 (záznam 1 / 0)
další »