Základní informace
Typ korespondenceDopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníTanglewood, Massachusetts
Poznámka k lokaci odeslání[Tanglewood]
Datum odeslání14.07.1942
PříjemceŠafránek, Miloš
Příjemce (korporace)
Lokace přijetí
Jazykčeština
Původ, datum získáníCBM
Předchozí vlastník
Současný vlastníkCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura současného vlastníka
Stará signatura v IBM2000/PBM Kmš 769
Signatura v IBMŠafM 1942-07-14
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahJde to dobře; byl by rád, kdyby se v Times objevila noticka, že je "zde"; něco už psal O/lin/ Downes; potřeboval by zde Ritornely, Esquisses a partituru Sinfonietty (tu ve "photografii"); také chce "ty desky"; chtěl by dopsat symfonii; "z Londýna chtějí nějakou kompozici (Lidice)"; dostane se k tomu až po sezoně; bydlí "dost daleko od Tanglewoodu nad jezerem"; Kusevickij bude hrát v srpnu Concerto grosso se studenty, ale "chtěl bych se pokusit o Sinfoniettu".
Diplomatický přepis dopisu

 

14  Juillet   42

Milý příteli                                                                                    

 

      Vzpomínáme na Vás a na ty ve Francii dnes, jak to tam asi vypadá. Zde to jde dobře i s tou moji lámanou angličtinou. Byl bych rád kdyby se objevila v Times noticka že jsem zde. Bylo sice něco od O. Daňka  ale ve velkém článku. Ale hlavně bych  potřeboval noty. Prosím Vás jestli  ma Germaine po ruce ty Ritournely[1] a Esquisse[2], alespoň to, pošlete mi je. A co bych potřeboval to je partiture Sinfonietty[3], nemohl byste mi poslat tu photografii, nechci psáti o rukopis Huinheimssovi, aby neřekli že to nemohl někam umístiti že neměli partituru. Také bych chtěl ty desky, prosím zatelefonujte do Carnegie Hall aby mi je sem poslali, koupím si je ještě jednou, to se vždycky může potřebovat. Zaplaťte jim prozatím za mě, vyrovnám to co nejdříve. Ať to pošlou na Berkshire Music Center – Tanglewood – Lenox – Mass. Toho Sušila zatím neposílejte, já tu mám pořádně práce jak ve škole tak i proto že bych chtěl dopsat Symfonii a tak vlastně jsem pořád v nějaké práci a nemohl bych se tomu věnovati. Telefonoval mi dr. Papínek že v Londýně chtějí nějakou komposici (Lidice).[4] Mohu to napsat až po saisoně zde jinak se k tomu nedostanu, nemám ani piano k disposici, jen asi ½ h. denně ve škole, kde hraje okolo v pokojích celý orchestr.

Bydlíme dost daleko od Tanglewoodes nad jezerem, je tu moc krásně, škoda že nemám čas se tomu více obdivovati, Chodím ze školy pěšky a jsou tu pěkná vedra. Co Vy děláte?  Kouss. bude hráti v srpnu  Concerto grosso se studenty ale chtěl bych se pokusit o Sinfoniettu. Pošlete mi score! Moc Vás zdravíme a přejeme pěkné prázdniny a napište brzo.

                                                           Váš B. Martinů

 

 

 

 

 

Věcné poznámky k DP

[1] Klavírní cyklus Les Ritournelles, H. 227 skladatel dokončil v prosinci 1932 a byly vydány v nakladatelství Schott v roce 1933.

[2] Klavírní cyklus Trois Esquisses, H. 160 z roku 1927.

[3] Sinfonietta Giocosa pro klavír a malý orchestr,  H. 282, věnována a premiérována G. Leroux 16. Března 1942 v New Yorku.

[4] Památník Lidicím, H. 296. Skladbu dokončil o rok později 3. srpna 1943 v Darien.      

Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek4
Poznámka
Fixacerukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceprofi
Digitalizováno v instituci
Datum digitalizace
Poznámka k digitalizaci
Lokace jako předmět
Berkshire
Francie
Londýn
Tanglewood, Massachusetts
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 2652 (záznam 1 / 0)
další »