Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelŠafránek, Miloš
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPraha
Datum odeslání11. 03. 1958
PříjemceMartinů, Marie
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíPolička
JazykČeština
Původ, datum získáníKopie z Centra Bohuslava Martinů v Poličce, pozůstalost Miloše Šafránka
Vlastník prameneCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura v IBMMar 1958-03-11a
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahMiloš Šafránek děkuje za dopis. Fanouše [Martinů] je mu líto, snad jej zotaví jarní slunce. Vidí, že Marie Martinů pilně pracuje v Muzeu kde uspořádává věci BM. Mnoho by jim přál společné rodinné setkání s BM, vše ale bohužel záleží na politické situaci. Věří však v dohodu.
Knihu [autobiografii o BM] má již dokončenou, nyní dělá definitivní redakční úpravy. Kniha vyjde v této podobě v němčině a angličtině, pro české vydání budou některé části odlišné. S knihou je větší práce, než počítal. Jak vypadá nyní poličský archiv BM? Předpokládá, že se rukopisy přesunuly ze sejfů do Muzea a že jich ještě přibylo. Není mezi rukopisy Nonet z roku 1927 [myšlen patrně NONET Č. 1, H 144)? Opera ALEXANDRE BIS a balet PARIDŮV SOUD tam asi ještě nejsou?
MŠ se také zajímá o zdroj příjmů BM po odchodu z konzervatoře, a odkdy začal dávat soukromé hodiny. [Iša] Popelka o této životní etapě BM patrně psal ve své diplomové práci, MŠ z ní ale zná jen 1. část (vydanou ve sborníku), o zbytek se mu nechce říkat. První část Popelka trochu ideově pokroutil. Nechce z Popelkovy práce vycházet, spíše ji kritizovat.
MŠ by si rád přečetl cizojazyčné kritiky HORY TŘÍ SVĚTEL. Rád by si také přečetl kritiky GILGAMEŠE. GILGAMEŠ je na programu [Pražského jara] na 28. května v nastudování [Václava] Smetáčka a v podání Kühnova sboru. MŠ zasáhl do českého překladu Gilgameše. Až dokončí rukopis anglického vydání, začne s českým. Vše s BM korespondenčně konzultuje.
Rád by zajel do Poličky, ale zatím pracuje od rána do večera. Jak se má Maruška [Pražanová] a co jejich chata na Luckém vrchu, je stále zabraná? MŠ vzpomíná i na jejich velkou chatu. Vysočinu má velmi rád.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek4
FixaceRukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Lokace jako předmět
Praha
Telč
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 8374 (záznam 1 / 0)
další »