Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelStrecker, Willi
Odesílatel (korporace)Schott Music GmbH & Co.
Lokace odesláníMohuč
Poznámka k lokaci odeslání[Mohuč?]
Datum odeslání12.06.1954
PříjemceMartinů, Bohuslav
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíNice
Poznámka k lokaci přijetí94, Chemin de Brancolar
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníkopie ze Schott Music, Mohuč, 2017
Vlastník prameneSchott Music GmbH & Co.
Signatura v IBMSM 1954-06-12
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahOdesílatel napsal v září minulého roku Bohuslavu Martinů do Paříže a poslal mu tam tantiémy ve výši 184,10 marek a podrobný výpis. Snad BM dostal peníze i jeho zprávy.
Protože teď byly ve Francii poštovní stávky, pisatel se nebude zabývat tím, co BM dostal. Předpokládá, že se BM znovu vrátil ze Spojených států.
Všechny jeho skladby s výjimkou "Tria" [KLAVÍRNÍ TRIO Č. 1] byly znovu vytištěny a jsou k dodání, jak dokládá přiložený výpis. Uskutečnilo se několik provedení. Na BM se tedy nezapomnělo.
Poplatky za provedení většiny orchestrálních děl BM zatím nejsou zaplaceny s výjimkou SERENÁDY [PRO KOMORNÍ ORCHESTR], KONCERTU PRO VIOLONCELLO [Č. 1] a PARTITY, za niž BM ještě dostane podíl. Brzy mu přijde 82,50 marek. Pisatel posílá skladateli také kapesní partituru KONCERTANTNÍ SYMFONIE [„Sinfonia concertante“], kterou nedávno zhotovili, aby přispěli k propagaci tohoto díla. Skladba dosud neměla takový úspěch, jaký by si zasloužila; ostatní díla byla alespoň několikrát provedena.
KONCERT PRO VIOLONCELLO [Č. 1] byl během války odložen a jediný materiál měl Pierre Fournier. V nakladatelství Schott mezitím zhotovili materiál, aby se skladba mohla znovu uvést; ten je k dodání. Pisatel si nemyslí, že by technické obtíže zabránily propagaci díla. Zároveň skladateli posílá klavírní výtah s dotazem, zda tam lze bez větších problémů zanést změny. Interpreti koncertu jsou obecně technicky na výši a nebudou s tím mít problémy.
Co se týče KONCERTANTNÍ SUITY PRO HOUSLE A ORCHESTR [pro Samuela Dushkina?; „de Dushkin“], pisatel si nevzpomíná, jaké podmínky stanovili. Materiál je zřejmě v New Yorku v AMP. Pisatel navrhuje, že skladateli pošle jednorázovou částku 1000 marek a splatí tak starý dluh. Zkontaktuje se se SD, aby skladba mohla konečně vyjít. BM se má k návrhu vyjádřit. Pisatel jede na konci měsíce do Buenos Aires a v září bude v New Yorku. Bude tam BM, nebo se chystá zůstat ještě dlouho v Nice? Pisatel se vrátí na začátku října.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Poznámkaprůklep dopisu
Fixacestrojopis, rukopisný podpis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciSchott
Datum digitalizace2017
Lokace jako předmět
Buenos Aires
Francie
New York, NY
Paříž
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 5925 (záznam 1 / 0)
další »