Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelKlos, Richard
Odesílatel (korporace)Český hudební fond
Lokace odesláníPraha
Datum odeslání29.06.1974
PříjemceMartinů, Charlotte
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíVieux-Moulin
JazykFrancouzština
Jazyk 2Čeština
Původ, datum získáníKopie originálu dopisu z archivu NBM (složka 14); v IBM také průklep téhož dopisu (z archivu ČHF?)
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMČHF 1974-06-29
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahRichard Klos rozpomíná na návštěvu u Charlotte Martinů s prof. [Josefem] Páleníčkem ve Vieux Moulin. Lituje, že mu doposud nebyl doručen dopis odeslaný ChM v květnu. Podává slíbené zprávy. Práce Supraphonu na vydání HOUSLOVÉHO KONCERTU Č. 1 se zdržela nemocí Josefa Suka, s nímž se neustále konzultovalo. Je již připraven klavírní výtah, teprve v příštím roce bude velká partitura a provozovací materiály k zapůjčení. Zvukový snímek pro lisování desek je rovněž připraven. ČHF se bude snažit o urychlení procesu.
RK se podařilo vyjednat, aby kniha vzpomínek ChM byla vydána nejen v češtině, ale také již v příštím roce v angličtině a za rok pak ve francouzštině, v ruštině (očekává velký zájem) a snad i v němčině. Český překlad vyjde u Supraphonu, pro cizojazyčná vydání je lepší použit nakladatelství ČHF, tedy Panton.
Mezinárodní hudební festival v Brně zařadil do programu několik děl Bohuslava Martinů. HOUSLOVÝ KONCERT Č. 1 provede Státní filharmonie Brno pod taktovkou Charlese Mackerrase, sólista Josef Suk. ČESKÉ MADRIGALY a INKANTACI provede Česká filharmonie pod vedením Václava Neumanna s klavíristou J. Mogilevským. Zazní také TRIO Č. 1 a SYMFONIE Č. 4. Bylo by dobré, kdyby to ChM mohla slyšet.
[Jaroslav] Mihule dál RK text statutu švýcarské nadace Bohuslava Martinů a další listiny. RK je posílá ChM v originálním znění.
RK se moc těší na zprávy ohledně rukopisu kvartetu BM, který se údajně nachází u kamaráda ChM. Škoda, že ho nestihnou uvést již letos na festivalu v Brně. Hodil by se do programu Pražského jara 1975. Každopádně by ČHF chtěl toto dílo vydat.
Celkový počet listů4+3
Počet popsaných stránek4+3
PoznámkaJedná se o český koncept dopisu a jeho francouzský překlad. K dispozici také kopie originálu.
V konceptu je poznámka pro paní doktorku [překladatelku].
FixaceStrojopis
Digitalizace
Quality of digitisationNeprofi černobílá
Digitized atInstitut Bohuslava Martinů
Note on digitisationSken papírové kopie

Preview only available at the Institute.

Location as subject
Brno
Compiègne
Praha
Švýcarsko
Person as subject
Corporation as subject
Composition as subject
« previous
ID 9109 (entry 1 / 0)
next »