Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelStrecker, Willi
Odesílatel (korporace)Schott Music GmbH & Co.
Lokace odesláníMohuč
Datum odeslání13.06.1955
PříjemceŠafránek, Miloš
Příjemce (korporace)
JazykNěmčina
Jazyk 2Čeština
Původ, datum získáníkopie z archivu Schott
Vlastník prameneSchott Music GmbH & Co.
Signatura v IBMSM 1955-06-13
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahWilli Strecker odpovídá na dopis z 31.05.1955 a píše, že si na setkání s Bohuslavem Martinů vzpomíná.

Posílá partituru SINFONIE CONCERTANTE, H 219, bohužel nezná přesné datum jejího vzniku, ale myslí, že to bylo kolem roku 1931. V tomto roce získal Schott rukopis a odesilatel jej sám převezl z Paříže do Mohuče. Válka a jiné obtíže však znemožnily jeho publikaci.

Reaguje na poptávku ohledně KONCERT PRO VIOLONCELLO H 196, a píše, že Schott není v držení druhé verze [H 196 II] , nebot' ona se stále ještě nachází u Pierra Fourniera. Nemůže ani poslat orchestrální materiál původního koncertu H 196 I, protože Schott má jen dva exempláře.

Píše dále o korespondenci s BM, který mu oznámil plány znovu přepracovat KONCERT PRO VIOLONCELLO, H 196, a o jeho dotazu, jestli by neměl Schott zájem z této verze vytvořit klavírní výtah. Odesilatel odpovídal, že určitě, ale že PF stále drží materiál.

WS oznamuje plánované vydávání druhé [?] verze KONCERTANTNÍ SUITY, H 276, která byla provedena v NY Samuelem Dushkinem. Vydají orchestrální materiál i klavírní výtah. Dostal finální verzi při pobytu v New Yorku, očekává nyní poslední opravy před vydáním.

WS sděluje některé osobní vzpomínky z prvních časů Martinů v Paříži. Naznačuje, že ho seznámil se SD, a dále, že mu přátele hodně pomáhali, např. i Nadia Boulanger. Žil na začátku v dost skromných poměrech, takže výhra ceny Coolidge, jejíž soutěže se také zúčastnil bez vědomí WS, a jíž vyhrál díky přátelům, velmi zlepšila jeho finanční situaci.

Dodává ještě anekdotu od SD o tom, jak se BM těšil na výhru a jak každý den sledoval směnárenský kurz, aby získal nejvyšší sumu.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
Poznámkarukopisná poznámka: "V září 1933 vrátil se Dushkin z Ameriky do Paříže. BM píše domů 9/IX: 'Musím definitivně upraviti ten koncert.' " - dopis je zpracován pod signaturu Mar 1933-09-09.
Fixacestrojopis, rukopisný podpis
Vpisky, přípisyrukopisná poznámka, asi M. Šafránek
Lokace jako předmět
New York, NY
Paříž
Švýcarsko
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 6658 (záznam 1 / 0)
další »