Základní informace
Typ korespondence
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníSouth Orleans, Massachusetts
Datum odeslání1945
Poznámka k datu odesláníDopis odeslán pravděpodobně v červnu 1945. Bohuslav Martinů se svou ženou od 28.5. pobývali v Cape Codu, blízko South Orleans
PříjemceMartinů, rodina v Poličce
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíPolička
JazykČeština
Původ, datum získání
Předchozí vlastník
Současný vlastník
Signatura současného vlastníka
Signatura v IBMMar 1945-00-00
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů s ženou píší po dlouhé době domů, sdělují adresy na nichž je jim možno zasílat dopisy. Zprávy o matce a Stanislavu Novákovi se dozvěděli již v lednu. Dotazy na to, kde se nacházejí rukopisy partitur (Julietta). Těší se domů. Zprávy o přátelích z Paříže. SYMFONIE Č.2 byla poslána do Moskvy. Čekají na telegram z domova.
Diplomatický přepis dopisu

Marie, František Martinu 182 Na Svepomoci Policka

Stanislav NOVÁK - Kolkovna č. 8 - Praha I. (Nebo Konservátoř hudby v Praze)

Jsme tolik štastni, že Vám konečně múžeme napsati a těšíme se na zprávy od Vás. Jak bude mozno pište na adresu: 24 West 58 Street New York 19, N.Y. (USA). Zprávy o mamince a Standovi jsem se dozvěděl v lednu. Všechno si napišeme nebo řekneme později, nevim dosud, kdy se budeme moci vrátit.

Sdělte mi, zdali máte rukopis partitury "Juliette", byla u K.Šebánka. Co je se Zrzavym, Honzlem, Musikou a všemi známými. Pozdravte všechny a předejte obsah tohoto dopisu na dalši uvedené adresy. Tolik se už těším až se podivám do Poličky. Všem pozdravy. Napište co potřebujete, pošleme odsud jak bude možno. Co je s domečkem a co nového v Poličce. Všem pozdravym vzpomínáme.

Dobré zprávy od rodiny Charlotty. O nové skladby požádejte Boosey & Hawkes 295 Regent Street London W.1. Memorial Lidice měla vláda v Londýně. nebo Paul Sacher - Kammer Orchester a Basel (Švycary)

Srdečně  Vás zdravíme

Bohouš a Charlie Martinů

II. Symfonie byla poslána také do Moskvy. Řekněte Zrzavému že Diviš je zde. Šíma v Paříži na staré adrese. Prosím opatrujte rukopisy (Juliettu) a také materialy orchestru od oper, jsou v Národním a v Brně. Originální rukopis partitury jsou[!] možná ztraceny.Nemám nic z Poličky, pošlete telegram na adresu: B.M. South Orleans. Mass. (USA) jsem tam na 2 měsíce. Doufáme že jste vše přečkali ve zdraví a že se všichni brzo shledáme.

Srdečně Váš B. Martinů

Total number of leaves1
Počet popsaných stránek1
Poznámka
Fixacestrojopis
Vpisky, přípisyBohuslav Martinů
Lokace jako předmět
Basilej
Brno
Londýn
Moskva
New York
Paříž
Praha
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 4532 (záznam 1 / 0)
další »