Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Charlotte
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníVieux-Moulin
Datum odeslání07.10.1974
PříjemceKlos, Richard
Příjemce (korporace)Český hudební fond
Lokace přijetíPraha
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie z archivu NBM (složka 14)
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMČHF 1974-10-07
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahCharlotte Martinů obdržela telegram od Richarda Klose ze dne 26.9.[1974]. Děkuje mu za pozvání [?], ale s tím se bude muset počkat, ChM není momentálně zcela zdravá. Tento týden pošle RK anglický překlad svých vzpomínek od [Diederika] De Jonga a také fotografie. Další fotografie pak pošle DDJ přímo z USA. Tyto fotografie považuje ChM za velmi důležité, prosí, aby ji pak byly vráceny.
Saša Večtomov se na své cestě do Ruska setkal s profesorem Ginsburgem, ten má vážný zájem o překlad vzpomínek do ruštiny. RK to může probrat se SV, ChM uvádí jeho adresu.
Nedostává zprávy od [Jaroslava] Mihule, to není od něj slušné.
[Didier] Duclos z Boosey & Hawkes jí slibuje adresu pana Le Calve, jenž vlastní rukopis kvartetu. ChM se chystá jej navštívit koncem měsíce v Paříži.
Spolu s RK a JM musí vyřešit několik věcí: vydání kondolencí na smrt Bohuslava Martinů a založení mezinárodní společnost přátel BM.
ChM také prosí RK, aby se v Supraphonu poptal po SONÁTĚ PRO DVOJE HOUSLE. ChM ji našla u nakladatelství Salabert v Paříži, kde si s ní nový ředitel nevěděl rady. Když ji obdržela, poslala materiál do Supraphonu a od té doby nemá zprávy o osudu díla.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
FixaceRukopis
Lokace jako předmět
Paříž
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9113 (záznam 1 / 0)
další »