Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelStrecker, Willi
Odesílatel (korporace)Schott Music GmbH & Co.
Lokace odesláníMohuč
Datum odeslání07/1931
Poznámka k datu odeslání6/7. července - opraveno nečitelně
PříjemceDushkin, Samuel
Příjemce (korporace)
JazykNěmčina
Původ, datum získáníKopie z archivu Schott, Mohuč, 09/2022
Vlastník prameneSchott Music GmbH & Co.
Signatura v IBMSM 1931-07-00
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahWilli Strecker je rád, že koncert s klavírem vypadá tak dobře a věří, že i poslední věta naplní jejich očekávání. S potěšením Samuelovi Dushkinovi sděluje, že Stravinsky dal souhlas k tisku houslového partu s následující poznámkou o autorských právech: "ve spolupráci se Samuelem Dushkinem". WS je moc rád, že se mu pro Dushkina podařilo toto oficiální potvrzení u skladatele prosadit. SD bude muset pouze podepsat formulář, kterým na Stravinského převede veškerá interpretační a mechanická práva, která by z tohoto tisku mohla vyplynout. O dedikaci WS zatím nic neví.

Tisk klavírního výtahu lze odložit na konec září. WS by jej pak chtěl (možná společně s kapesní partiturou) mezinárodně zpřístupnit kritikům a hudebníkům. Do klavírního výtahu umístí upozornění, že veřejné provádění tohoto díla je až do 1. ledna 1933 zakázáno a je vyhrazeno SD.

Má pro SD skladatele, který by mu mohl složit houslový koncert s tou výhodou, že jeho požadavky budou velmi skromné - mladý Čech, nebo Rumun, Bohuslav Martinů, který žije v Paříži a napsal neobyčejně krásný violoncellový koncert. Jakmile bude mít tu možnost, pošle mu zmíněný violoncellový koncert. Martinů podle jeho názoru každopádně není neznámýá a patří k nejtalentovanějším mladým skladatelům a plnokrevným hudebníkům.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
FixaceStrojopis, rukopisný podpis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Digitalizováno v instituciSchott Music
Lokace jako předmět
Paříž
Osoba jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9102 (záznam 1 / 0)
další »