Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelStrecker, Willi
Odesílatel (korporace)Schott Music GmbH & Co.
Lokace odesláníMohuč
Datum odeslání28.09.1951
PříjemceDushkin, Samuel
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíNew York, NY
JazykNěmčina
Původ, datum získáníKopie z archivu Schott, Mohuč, 09/2022
Vlastník prameneSchott Music GmbH & Co.
Signatura v IBMSM 1951-09-28
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahWilli Strecker píše, že korektury Samuela Dushkina již dorazily a brzy by tedy měla vyjít řada jeho transkripcí. Chybí jen skladby Martinů, z nichž chtějí dvě nebo tři vydat samostatně s klavírem aby zatím nemuseli čekat na Martinů přepracování pro orchestrální vydání [myšleny verze KONCERTANTNÍ SUITY?]. Další ediční řada by měla vzniknout v průběhu listopadu. Pak může začít nová propagace, znamenající snad i začátek nové koncertní sezóny pro SD.

Na Život prostopášníka do Benátek nejel. Dílo si poslechne ve Stuttgartu, kde si pravděpodobně "mistra Igora" užije i více než v Benátkách. Dílo sice mělo "obvyklý premiérový účinek", ale kritiky jej nepřijaly tak byzvýhradně, jak čekal. Jeho obavy z délky díla se zdají být oprávněné. Slyšel rozhlasový přenos, ale poslech samotného Igora u klavíru s možností sledovat partituru by pro něj byl zážitek daleko působivější. Je to bezpochyby mistrovské dílo, které projde všemi velkými scénami. Zda bude opravdu populární a najde si své publikum, se teprve uvidí.

Smlouvu s Igorem [Stravinským] se WS bohužel nakonec nepodařilo zrealizovat, přestože na ní byl se skladatelem domluvený. Situaci zkomplikovalo jednání s AMP [Associated Music Publishers] a [Merritt] Tompkinsem, které způsobilo mnoho právních potíží a kvůli nedostatku času pak celý plán nedopadl.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
FixaceStrojopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Lokace jako předmět
Benátky
Stuttgart
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9095 (záznam 1 / 0)
další »