Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Charlotte
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníVieux-Moulin
Datum odeslání25.06.1964
PříjemceVaněk, Vladimír
Příjemce (korporace)
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie z Archivu Ministerstva zahraničních věcí, pozůstalost Vladimíra Vaňka, 2021
Vlastník prameneArchiv Ministerstva zahraničních věcí ČR
Předchozí vlastníkVaněk, Vladimír
Signatura v IBMVanV 1964-06-25
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahVrátila se z Prahy, viděla 6 oper a balet. Hovořila o hudbě Bohuslava Martinů s [Jaromírem a Annou] Špáčkovými, na dílo pana [Šafránka] mají stejný názor jako Vladimír Vaněk. Škoda, že VV nemůže jet do USA. Kniha [Miloše Šafránka] je přeložena do angličtiny, MŠ je tam označen jako "jediný autorizovaný biograf BM". Právník ChM bojuje s MŠ od loňského roku kvůli tomu, že MŠ zveřejňuje korespondenci BM, aniž by mu to ChM dovolila. V Praze má MŠ špatnou reputaci.
ChM bude ráda, když VV přijede do Vieux-Moulin. Zde bude moci slyšet nahrávku ŘECKÝCH PAŠIJÍ v provedení [Alberta] Mantelliho a [Radiotelevisione italiana S.p.A.]. Škoda, že VV propásl tuto operu v Perugii, byl to ohromný úspěch.
Píše své plány, nebude teď celou dobu ve Vieux-Moulin, čeká ji pestrý kulturní program - koncerty v Nice (např. České trio 5. srpna) a festival v Lucernu, chvíli bude ve Vichy.
V Praze neviděla ani [Václava Hanno] Jarka, ani bratra VV. Setkala se s [Janem] Zrzavým, vracel se z rodné Okrouhlice. JZ nezůstane v Benátkách dlouho.
Momentálně ji chybí mnoho rukopisů, mají je editoři - s editory musí vždy bojovat, aby po ukončení práce rukopisy zase vrátili. Harry Halbreich v Bruselu píše knihu o Bohuslavu Martinů a připravuje katalog skladeb. Existuje další kniha v angličtině od Briana Large. Rukopisy v Curychu jsou bráněny autorským právem (SUISA).
Rusové BM nehráli, změnili jej na Bartóka - ChM to rozzlobilo. Rudolf Firkušný je v Neapoli. Píše adresu [Jana] Brázdy v Cannes. Pan Brázda má rád klidný život v horách, každý rok proto jezdí do Alp.
Těší se na shledanou.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
FixaceRukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Digitalizováno v instituciArchiv Ministerstva zahraničních věcí
Datum digitalizace2021
Lokace jako předmět
Benátky
Brusel
Cannes
Curych
Nice
Okrouhlice
Perugia
Praha
Vichy
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 8413 (záznam 1 / 0)
další »