Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelLeroux, Germaine
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníNew York, NY
Datum odeslání29.03.1939
PříjemceKusevickij, Sergej Aleksandrovič
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíBoston, Massachusetts
Poznámka k lokaci přijetí[Boston, Massachusetts?]
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníkopie z Library of Congress; 11/2010
Vlastník prameneLibrary of Congress
Signatura v IBMBSO 1939-03-29
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahGermaine Leroux-Šafránková děkuje Sergejovi Kusevickému za laskavé přijetí a zasílá seznam svých koncertních skladeb, na což zapomněla, když u SK byla. Na seznamu skladeb mj. figurují skladby Bohuslava Martinů věnované GLŠ.
Přepis dopisu

Překlad dopisu:New York 29. března 1939 Vážený mistře,vím, že jste na nejvýšší míru zaneprázdněn, a já nemám v úmyslu obtěžovat a vyrušovat Vás po koncertu, abych Vám blahopřála a vyjádřila svůj velký obdiv.A proto si dovoluji napsat Vám těchto pár řádků, abych Vám ještě jednou poděkovala za Vaše laskavé přijetí a abych Vás zároveň zpravila o svém repertoáru s orchestrem, na což jsem dočista zapomněla, když jsem u Vás byla.Nevím, jestli máte rád Fantazii Clauda Debussyho pro klavír a orchestr. Slyšela jsem, že se v Americe hraje velmi málo, a ona je to moje veliká specialita! K dopisu přikládám stručný seznam děl, která s orchestrem hraji.Vzpomínka na provedení Ravelova Valčíku se mi vryla do paměti a já Vám ještě jednou co nejupřímněji děkuji za opravdové potěšení, které jsem z toho velkolepého provedení měla. Už se těším, až budu bydlet v Bostonu a budu pravidelně chodit na Vaše koncerty!Zůstávám s uctivými pozdravy. Mé pozdravy prosím vyřiďte též paní Kusevické.                                                                                               Germaine Leroux-Šafránková*[1] Hôtel Saint Hubert120 West 57th Street


Věcné poznámky k DP

[1]    Rukopisný přípis, nejpravděpodobněji rukou adresáta: Peux rien pouvoir promettre. J'aurai en vue votre suggestion de la Fantasie. (Nemohu nic slíbit. Budu mít na zřeteli Váš nápad s Fantazií.)


Celkový počet listů1+2
Počet popsaných stránek2+2
PoznámkaV IBM dostupný překlad dopisu do češtiny.
Fixacestrojopis, rukopis
Vpisky, přípisyrukopisný přípis, nejpravděpodobněji rukou adresáta
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi černobílá
Digitalizováno v instituciIBM
Datum digitalizace2023
Lokace jako předmět
Boston, Massachusetts
USA
Osoba jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 8010 (záznam 1 / 0)
další »