Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelLeroux, Germaine
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníNew York, NY
Datum odeslání11.02.1939
PříjemceKusevickij, Sergej Aleksandrovič
Příjemce (korporace)Hotel Saint Hubert
Lokace přijetíNew York, NY
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie z Library of Congress; 11/2010
Vlastník prameneLibrary of Congress
Signatura v IBMBSO 1939-02-11
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahGermaine Leroux telefonovala Sergeji Kusevickému stran KONCERTU PRO KLAVÍR A ORCHESTR Č 2. Olin Downes jí prostřednictvím Arthura Sulzbergera z New York Times v dopisu informoval, že si jí bude chtít SK poslechnout, jakmile přicestuje do USA. Vzhledem k tomu, že je SK příznivě nakloněn provádění díla [Bohuslava] Martinů, může případně pozměnit jeden z jeho programů v této sezóně. Protože chtěl požádat o rukopis partitury koncertu, který byl GL věnován, posílá mu jej společně s několika zprávami z tisku. GL má v plánu zůstat v USA až do konce hudební sezóny, možná dokonce déle. BM jí pověřil, aby SK vyřídila srdečné pozdravy a díky za případné provedení díla.
Přepis dopisu

Překlad dopisu:New York 11. února 1939 Vážený mistře,dovolila jsem si Vám zatelefonovat v záležitosti Concerta[1] Martinů, za což se omlouvám.Pan Olin Downes[2] mne prostřednictvím pana Arthura Hayse Sulzbergera[3] z New York Times v dopisu informoval, že si mě budete chtít poslechnout, jakmile přicestuji do Spojených států, a že je možné, jelikož jste příznivě nakloněn provádění díla Martinů, případně pozměnit jeden z Vašich koncertních programů v této sezóně.Takový je tedy důvod mého telefonátu.Protože jste mne o to hodlal požádat, přikládám pro Vás rukopis partitury Concerta Martinů, který mi je věnován, a k tomu několik noticek z tisku.Dovolte, abych ještě podotkla, že mám v úmyslu zůstat ve Spojených státech až do konce hudební sezóny, a možná dokonce déle.Pan Martinů mě pověřil, abych Vám vyřídila srdečné pozdravy a vřelé díky, jestliže budete moci nechat provést jeho Concerto.S uctivými pozdravy                                    Germaine LerouxováP. S. Budu Vám vděčná, budete-li tak velmi laskav a partituru mi vrátíte na adresu pana Bédarda, ředitele Francouzského institutu, 22 East 60th Street, New York City. Hôtel Saint Hubert120 West 57th StreetNew York CityTel.: Circle 6. 3720.


Textově kritické poznámky k DP

[1]    Koncert pro klavír a orchestr č. 2.[2]    Edwin Olin Downes (1886–1955), vlivný americký hudební kritik.[3]    Arthur Hays Sulzberger (1891–1968), vydavatel deníku The New York Times.


Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
PoznámkaV IBM dostupný překlad dopisu do češtiny.
FixaceRukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi černobílá
Digitalizováno v instituciIBM
Datum digitalizace2023
Lokace jako předmět
USA
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 8009 (záznam 1 / 0)
další »