Základní informace
Typ korespondence Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPaříž
Datum odeslání18.03.1926
Poznámka k datu odeslánína dopise mylně uvedeno 18. 6. 1926 - dle obsahu dopisu se zjevně jedná o chybu, na konci dopisu přípis O. Hollmanna, že dopis obdržel 20.3.
PříjemceHollmann, Otakar
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíPraha
JazykČeština
Původ, datum získáníkopie z ČMH, Praha, 2014
Předchozí vlastník
Současný vlastníkNárodní muzeum – České muzeum hudby, Hudebněhistorické oddělení, Praha
Signatura současného vlastníka6995g
Signatura v IBMHolO 1926-03-18
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů byl zaměstnán neodkladnou prací, ale na skladbě pro Otakara Hollmanna [DIVERTIMENTO] pracuje. Děkuje za zaslané noty, je rád, že mají s OH stejný názor na pojetí této kompozice. BM si ji představuje v komorním stylu, kde dominuje klavírní part, ačkoli nejde o žádnou ekvilibristickou parádu a klavír nevystupuje mimo rámec komorního ansámblu. Bude to jakési Divertimento nebo Mouvement v obsazení 2 hoboje, klarinet, 2 fagoty, horna, 4 housle, 2 violy, 2 violoncella a kontrabas. Obsazení určuje styl celé věci, která je pojata jako intimní koncert. Orchestr je lehký ku hraní. BM bude rád, když OH obohatí svůj repertoár o skladbu, vážně myšlenou, která v tomto stylu asi chybí v celé klavírní literatuře. Snad bude s prací hotov do 15.4. a pošle ji do Prahy.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek4
Poznámka
Fixacerukopis
Vpisky, přípisyv záhlaví připsána adresa, na níž byl dopis adresován s dodatkem, že tuto informaci zaznamenala Libuše Hollmannová v roce 1970 pro dokumentaci
Lokace jako předmět
Praha
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 4749 (záznam 1 / 0)
další »