Základní informace
Typ korespondenceDopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníNew York
Datum odeslání09.01.1956
Příjemce
Příjemce (korporace)Společnost pro obnovu Lidic
Lokace přijetí
Jazykčeština
Původ, datum získáníkopie z CBM, Polička
Předchozí vlastník
Současný vlastníkCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura současného vlastníka
Signatura v IBMSPOL 1956-01-09
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů vítá nápad adresátů na filmové zpracování válečných událostí v Lidicích. Uvažuje o možnosti užít ve filmu svou skladbu PAMÁTNÍK LIDICÍM. Česká filharmonie by mohla nahrát dílo na desku a autoři filmu by s ní pak mohli pracovat. Je to však krátká skladba, snad by mohla zaznít na závěr filmu.
Diplomatický přepis dopisu

Leden 9. 1956.

Váš milý dopis mne nalezl teprve teď a přivitám s velkým zájmem váš návrh filmovani tragické události Lidic. Jsem jist že by to byl důležitý dokument pro budoucnost. Jsem rovněž jist že byste vše provedli s láskou a péčí jež tento námět vyžaduje. Bohužel sám nemám žádný rekord a nemyslim ze to bylo natoceno a myslim že by to mělo byti nahráno na desky u nás. Lituji tedy že vám nemohu pomoci a snad by bylo nejlepe kdyby Filharmonie dilo znova provedla a vy byste je mohli na disk nebo pas znova zachytit a užiti pro film. Museli byste asi vyjednati dovoleni s Orbisem a nebo se Státnim Nakladatelstvim. Měl bych jen jednu pochybnost a sice moje skladba je krátká, jen asi 7 minut a vy jistě máte materialu vice než pro tento krátky čas, nevim jak byste to rozřešili. Ovšem pro film i tato krátká doba je možná dostačující. Snad by se muhla hudba užit jen pro závěr filmu.

Připojuji se rád k vašemu podniku a máte-li ještě jine otázky rád vám sdělim svůj názor. Jsem ostatně jist, že v připadě že by se film uskutečnil ze by byl zájem některé gramof. Společnosti dilo zachovati i na deskach.

Mnoho zdaru ve vašem podnikani vám přeji a jsem se srdečnymi pozdravy vám všem.

B, Martinu

108 East 60. Street.

New York 22. N.Y.

Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Poznámka
Fixacestrojopis + rukopisný podpis
Lokace jako předmět
Lidice
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 4542 (záznam 1 / 0)
další »