Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMerritt, Arthur Tillman
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníCambridge, Massachusetts
Poznámka k lokaci odeslání[Cambridge, Massachusetts]
Datum odeslání18.09.1946
PříjemceMartinů, Bohuslav
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíNew York City, New York
JazykAngličtina
Původ, datum získáníIsham Memorial Library, Cambridge, USA
Předchozí vlastník
Současný vlastníkIsham Memorial Library, Cambridge, USA
Signatura současného vlastníkaMs. Coll. 100, box 1
Stará signatura v IBM31/11
Signatura v IBMMer 1946-09-18
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahArthur Tillman Merritt odpovídá na dopis Bohuslava Martinů z 16. září. Merritt je potěšen, že BM přijal nabídku na Symposium on Music Criticism. Nevidí žádný problém v tom, že na koncertě zazní dva smyčcové kvartety a jedno smyčcové trio, proto souhlasí, aby BM napsal kvartet pro toto obsazení. Žádné další podmínky nejsou - pouze první provedení 1.5.1947 na prvním koncertě symposia, partituru by tedy rád dostal do 1.2.1947. Merritt je též potěšen, že má BM zájem o jeho knihu "Sixteen Century Polyphony". Požádá Harvard University Press, aby jeden exemplář Martinů poslali. Je zarmoucen nehodou, která se stala BM v Tanglewoodu minulé léto.
Přepis dopisu

September 18, 1946

 

B. Martinu, Esq.

24 West Fifty-eight Street

New York, 19, New York

 

Dear Mr. Martinu:

Your letter of September sixteenth has arrived and I want to tell you how happy I am that you will write a work for our Symposium on Music Criticism. I see no reason why two string quartets and a string trio should not make a wonderful concert. We shall certainly attempt to get the very best string quartet that is available to perform these works.

You ask about conditions connected with the work. The only conditions I can thonk of are that we should like to have its first performance on May first, 1947 in our first concert and that we should like to have the score by the first of February. If you care to send it to us sooner we should be delighted to have it. As soon as you send us the score I shall instruct the University to relay to you your honorarium

I hope very much that you may be in this part of the country at the time of the Symposium so that you can be here not only for the performance of your work, but also to attend the meetings and the other concerts of the Symposium. I think that it will be a very outstanding occasion and I am hoping there will be musicians and critics here from all over the United States.

 

It is very kind of you to want a copy of my Sixteenth Century Polyphony. I shall ask the Harvard University Press to send you one with my compliments.

I was very distressed to hear of your bad accident at Tanglewood this summer, but I hope that you have recovered completely.

With my very best wishes to Mrs. Martinu and yourself and with the greatest pleasure because of your acceptance, I am

Sincerely yours

 

Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Poznámkaprůklep odeslaného dopisu
Fixacestrojopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciIsham Memorial Library
Datum digitalizace11/2016
Poznámka k digitalizaci
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 3664 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-