Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníBasilej
Poznámka k lokaci odeslání[Basilej]
Datum odeslání14.05.1940
Příjemce
Příjemce (korporace)Česká filharmonie
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníkopie z pozůstalosti K. Šebánka, CBM
Vlastník prameneCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Předchozí vlastníkŠebánek, Karel
Signatura současného vlastníkaPBM Kkš 918
Stará signatura v IBM56/25B
Signatura v IBMČF 1940-05-14
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů žádá o partituru a materiál KONCERTU PRO KLAVÍR A ORCHESTR č. 2. Pokud by zařídil edici, zaslal by zpět její exemplář. Dílo je velmi žádané a BM má skvělého interpreta. Ohledně ostatních děl, která si BM vypůjčil, se domluví později. BM má pro orchestr několik nových děl.
Diplomatický přepis dopisu

Le Philharmonie Tchèque à Prague. Je vous serais bien obligé si vous pouvez donner à ma dispositions la partition et le materiel de mon II. concert pour piano et orchestre. J’en ai beaucoup besoin en ce moment et vous ne pensez pas en profiter maintenant et j’espère que vous ne verrez pas l’inconveniant de me l’envoyer par l’intermediare de M. K. Šebánek qui vous presentera cette lettre. Je m’engage formellement de vous le rendre plus tard dans l’état que vous me l’avez envoyé ou dans le cas d’une éditions de vous faire parvenir la partitions et faciliter les moyens d’avoir le materiel gravè. J’ai absolument besoin de cette œuvre qui est beaucoup demandé de tous les côte et pour qui j’ai un interprète exellent. J’espère que vous comprendrez les difficultés du moment. Pour les autres choses que vous m’avez prèter on s’arrangera plus tard pour votre entière satisfaction. Je vous remercie d’avance et je vous envoie mes salutations et mes meilleurs pensées à tous mes camarades de l’orchestre, je pense beaucoup à eux et je vous prie de leur transmettre tous mes souvenirs bien sincère et que j’ai pour eux plusieurs œuvre nouvelles dont j’espére un jour d’avoir une répresentation magnifique à Prague.                                                                                              B. Martinů Překlad :Česká Filharmonie v Praze. Byl bych Vám velmi zavázán, pokud byste mi mohli dát k dispozici partituru a materiál k mému II. koncertu pro klavír a orchestr. Momentálně jej velice potřebuji a Vy nyní nepomyšlíte, že byste jej využili, a já vyslovuji naději, že pro Vás nebude představovat obtíž, když mi ho pošlete prostřednictvím pana K. Šebánka, který Vám předloží toto psaní. Výslovně se zavazuji, že Vám jej později vrátím ve stavu, ve kterém mi ho zašlete, anebo že Vám v případě, že dojde k vydání, nechám poslat partituru a usnadním možnosti, jak získat tištěný materiál. To dílo naprosto nutně potřebuji, je odevšad velmi žádáno a já pro ně mám vynikajícího interpreta. Věřím, že najdete pochopení pro obtíže této chvíle. Pokud jde o ostatní věci, které jste mi zapůjčili, dohodneme se později k Vaší úplné spokojenosti. Děkuji Vám předem a zasílám Vám a všem druhům z orchestru přátelské a upřímné pozdravy, velmi na ně myslím, vyřiďte jim to, a také že pro ně mám několik nových děl, mám naději, že se jednoho dne dočkají velkolepého provedení v Praze.                                                                                                                                                                    B. Martinů 


Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
PoznámkaDopisy Šeb 1940-05-14 a ČF 1940-05-14 jsou napsány na stejném listu papíru (1 f., recto - verso), dopis tak zaslal Martinů Karlu Šebánkovi 14. 5. 1940; přiložena obálka.
Fixacerukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Osoba jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 2440 (záznam 1 / 0)
další »