Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Charlotte
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníVieux-Moulin
Datum odeslání15.03.1976
PříjemceKlos, Richard
Příjemce (korporace)Český hudební fond
Lokace přijetíPraha
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie z archivu NBM (složka 11)
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMČHF 1976-03-15b
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahCharlotte Martinů vypráví o koncertě ze dne 13.8.[1976], kde hrálo Talichovo kvarteto SMYŠCOVÝ KVARTET Č. 2. Provedení bylo překrásné a mělo velký úspěch. ChM již v dopisu [Vladimíru] Ševčíkovi psala, co se všechno hrálo a bude hrát z díla Bohuslava Martinů. Doufá, že se cesta pracovníků ČHF do Švýcarska uskuteční co nejdříve.
Co se týče návštěvy Prahy, všechno záleží na programu Pražského jara. Alain [Bécourt] by chtěl doprovodit ChM, ale učí na technickém lyceu, takže to nebude jednoduché. [Joseph] Perchaud by jel rád, ale jeho žena s tím úplně nesouhlasí. Potřebují sehnat auto, ChM volala Lorencovi na ambasádu, ten by mohl auto mít, ale doposud se neozval. Nikdo z ambasády nebyl na koncertu Talichova kvarteta, což ChM velice překvapilo.
ChM je ráda, že brzy bude hotov překlad její knihy, který bude vydán v Orbisu. Již psala [Diederiku] De Jongovi. Moc prosí, aby byl využit portrét BM [Geralda] Davise. Nechápe, co znamená, že "doslov od [Jiřího] Popelky nebude použit". Jinak souhlasí, smlouvu by mohla podepsat v květnu, až bude v Praze.
Obdržel ČHF smlouvy od SUISA a Bärenreiteru? Psala Sacherovým o převozu pozůstatků BM, zatím neodpověděli.
Přípis 16.3.1976: Sacherovi odpověděli, nevypadá to dobře, snad bude mít ČHF štěstí a vše s nimi domluví během osobní návštěvy v Prattelnu.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek2
FixaceRukopis
Lokace jako předmět
Paříž
Schönenberg - Pratteln
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9204 (záznam 1 / 0)
další »