Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPaříž
Datum odeslání03.09.1934
PříjemceMartinů, rodina v Poličce
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíPolička
Poznámka k lokaci přijetí[Polička]
JazykČeština
Původ, datum získáníkopie z CBM, Polička
Předchozí vlastník
Současný vlastníkCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura současného vlastníkaPBM Kr 139
Signatura v IBMMar 1934-09-03
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahZpráva z Prahy, že povolují obnos na cestu a na pobyt v Benátkách; odjíždějí zítra večer; zdrží se asi 14 dní; bude psát z Benátek; jeho skladba (Invence pro orchestr) na programu v sobotu 8.9.; na zpáteční cestě se zastaví u Milána u známých z Paříže.
Diplomatický přepis dopisu

Paris 3./9 1934.

Milá maminko[1],

píši Ti v rychlosti, dnes došla z Prahy zpráva příznivá že mi povolují obnos na jízdu a pobyt při Festivalu v Benátkách[2], tak zítra večer odjíždíme do Italie. Myslím že se tam zdržím asi 14 dní, zastavíme se ještě někde cestou.[3] Bude tam asi mnoho lidí i z Paříže, tak si udělám doufám nové známosti. Pošlu lístek a budu psáti z Benátek, nemůžu Ti ovšem poslat adressu, nevím dosud kde budeme bydlet. Jsem na ten Festival zvědav, moje práce je na prvním koncertě 8. v sobotu. Možná že tam bude i někdo z Prahy. Tak Ti to píšu abys věděla co se mnou je. Tvůj dopis už asi se nedočkám leda že by přišel zítra. Odjíždíme večer v ½11. a budeme v Benátkách pozítří odpoledne. Na zpáteční cestě se stavíme u Milána, tam mám známé z Paříže. Tak se přece jenom podíváme někam na prázdniny. Budu psáti z Benátek. Jinak zde nic nového není jsme zdrávi. Moc Tě oba srdečně pozdravujeme.

Tvůj Bohouš.

 

Věcné poznámky k DP

[1] Karolina Martinů (1855-1944), matka BM.

[2] Biennale Musica (Mezinárodní festival soudobé hudby), který je od roku 1930 součástí Biennale di Venezia (Benátské bienále). 8. 9. 1934 zde měly premiéru Invence, H 234 (Halbreich 2007, s. 258). BM požádal ministerstvo zahraničí o příspěvek na cestu (PBM Kr 135).

[3] Manželé Martinů se do Benátek na premiéru skladby opravdu podívali a v Itálii strávili počátkem září čtrnáct dní (Mihule 2002, s. 224).

Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Poznámka
Fixacerukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Digitalizováno v instituci
Datum digitalizace
Poznámka k digitalizaci
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 692 (záznam 1 / 0)
další »