Základní informace
Typ dokumentu Korespondenční lístek
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníNew York, NY
Poznámka k datu odeslánímožná rok 1944
PříjemceŠafránek, Miloš
Příjemce (korporace)
JazykČeština
Původ, datum získáníCBM
Vlastník prameneCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura současného vlastníkaPBM Kmš 784
Stará signatura v IBM2000/PBM Kmš 784
Signatura v IBMŠafM 0000-00-00f
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahNemůže se telefonem dovolat Šafránka; žádá o výběr a zaslání adres, "Londýn" objednal 150 výtisků a nechá si jich 50; rozešle to konsulát; BM by si nechal 20 výtisků na rozdání; jednalo by se o rozeslání 80 výtisků hlavně "na dirigenty a instituce"; vyšly nějaké kritiky (Šafránkovy monografie BM) ?
Diplomatický přepis dopisu

čtvrtek. [New York, 5. září 1944] Milý příteli,volám Vás už třetí den telefonem ale nikdo neodpovídá, kde jste? Dostal jste můj dopis dopis rychle napsaný z N. Y. v sobotu? Prosím Vás pošlete mi a vyberte ty adressy, Londýn objednal 150 vytisků a consulat to ro­zešle zabývá se s tím Grinz[…][1]. Londýn si nechá 50 a já bych si nechal 20 na rozdání. Tak by se jednalo o rozeslání 80 vytisků, na konsuláty (moc ne jen ty hlavní!!) ale hlavně na dirigenty a instituce[2] (Einstein ne­mám adresu.)[3] Prosím Vás pošlete mi tedy seznam brzo aby to nezůstalo stát. Byly nějaké kritiky? Doufám že není něco v nepořádku že nejste doma, číslo je dobré? Westport No. 4573?Našel jste byt?Moc Vás zdravímVášB. Martinů 


Věcné poznámky k DP

[1]      Nečitelné. [2]      Martinů reaguje na vydání Šafránkovy monografie Bohuslav Martinů. The Man and his Music. New York: Alfred A. Knopf, 1944. [3]      Šafránek ve svém dotazu Bohuslavu Martinů patrně myslel letní adre­su. S Albertem Einsteinem (1879–1955), nositelem Nobelovy ceny za fyziku, se Miloš Šafránek setkal v červnu téhož roku a následně mu 13. června 1944 zaslal několik otázek na adresu: „Professor Albert Einstein / 124 Mercer Street, / Princeton, New Jersey“ (CBM, bez signatury, fond Miloše Šafránka, př. č. 77/1995/10). 


Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
Fixacerukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Lokace jako předmět
Londýn
New York, NY
Osoba jako předmět
« předchozí
ID 2663 (záznam 1 / 0)
další »