Základní informace
Typ korespondence Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníGreat Barrington, Massachusetts
Poznámka k lokaci odeslání[Great Barrington, Mass.]
Datum odeslání25.07.1946
PříjemceMartinů, rodina v Poličce
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíPolička
Poznámka k lokaci přijetí[Polička]
JazykČeština
Původ, datum získáníkopie z CBM, Polička
Předchozí vlastník
Současný vlastníkCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura současného vlastníkaPBM Kr 338
Signatura v IBMMar 1946-07-25
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahUklousl a spadl "dost hluboko" (17.7. z terasy Berkshirského hudebního střediska v Tanglewoodu); je v nemocnici, žádné následky z toho nebudou; po neděli se vrátí do školi; píše v posteli.
Diplomatický přepis dopisu

 [Great Barrington] July 25. 1946.[1] 1

Drazí,

Píši v krátkosti, abyste se snad nedověděli dříve z novin že jsem měl akcident, sklouznul jsem a spadl dost hluboko, a tak jsem teď v nemocnici, ale všechno se rapidně lepší, žádné důsledky z toho nebudou, jenom trochu bolesti to už je pryč a nepříjemnosti, že musím sedet, vlastně ležet na posteli, doufám po neděli už se vrátím do školy, tak si nedelejte starosti, vše bude dobré.[2]

 

Je mi to nemilé k vůli žákům všechno tak pěkně pokračovalo no co se dá dělat, nehoda se rychle přihodí, měl jsem ještě štěstí, mohlo to býti horší. Napíšu později delší dopis je to nepohodlné v posteli budte bez starostí.

Srdečně Vás Bohous

 

Věcné poznámky k DP

[1] BM vyučoval od 1. 7. 1946 na letních kurzech v Berkshire Music Center, později Tanglewood Music Center v Lenoxu, Massachusetts. Jeho pobyt zde byl ale ukončen kvůli vážnému úrazu po pádu z terasy z dvoumetrové výšky, který se stal 17. 7. 1946 na zámku v Great Barringtonu.

[2] BM zde svůj stav záměrně zlehčuje, aby příbuzné neděsil. Ve skutečnosti měl zlomenou lebeční kost ve spánkové oblasti, silný otřes mozku a poraněná žebra (Šafránek 1961, s. 274; Mihule 2002, s. 385). Následky tohoto úrazu pociťoval až do konce svého života.

Total number of leaves2
Počet popsaných stránek2
Poznámka
Fixacerukopis
Korporace jako předmět
« předchozí
ID 322 (záznam 1 / 0)
další »