Základní informace
Signatura IBM354/PS2
Název skladby Otvírání studánek [auth.] - H 354
Třída prameneNotový pramen - tisk
Typ prameneTištěná partitura
Bližší specifikace typutištěná partitura
Autor
Šolc, Karel
Jazyk 1Čeština
Jazyk 2Angličtina
Původ
Datum vzniku1957
Poznámka k datu vzniku17. července 1957 Martinů podepsal smlouvu
Místo vznikuPraha
VydavatelStátní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění / State Publishing House of Literature, Music and Arts)
Poznámka k vydánídruhé vydání
Číslo plotny2122
Fyzický popis
Diplomatický přepis titulní strany[titulní strana 1:] Dedicated to Miloslav Bureš and our Highlands | Miloslav Bureš und unserem Heimatland gewidmet | BOHUSLAV MARTINŮ | OPENING OF THE WELLS | DAS MAIFEST DER BRÜNNLEIN | to verses by - auf Verse von | MILOSLAV BUREŠ | For Women´s Choir, Soprano, Alto, Baritone solo (reciter) and two violins, viola and piano | Für Frauenchor, Sopran, Alt, Bariton solo (Rezitator) und für zwei Violinen, Bratsche und Klavier | EXPORT.
Celkový počet stránek40 + 4 (obal/cover)
Poznámky17. července 1957 Bohuslav Martinů podepsal smlouvu s nakladatelstvím SNKLHU na druhé vydání, kde je ponechán odstavec týkající se povinností autora bezplatně se podílet na korekturách. Přestože po formální stránce je edice takřka totožná s prvním vydáním PS1a, b, bylo v tomto vydání provedeno několik oprav, které jsou ve shodě s opravami v PS1bA1. Není ale zřejmé, jakým způsobem autor korektury do nakladatelství poslal. Na s. 1 v t. 5 a 6 jsou v Pf doplněny taktové čáry. V t. 48 na s. 12 jsou ve Vla opravené noty g a f. V t. 189 je v A solo oprava na es'. Chybějící oktáva je doplněna v t. 227-234 v Pf m. d. V t. 274 je opraveno es'. Ostatní chyby však nebyly korigovány (viz BurM 1959-02-09), například t. 119 v S solo, kde v PS1a, b i PS2 je chybně uvedeno g' (místo a' v A). Druhé vydání nebylo na rozdíl od těch pozdějších vybaveno seznamem korektur. Patrně také z těchto důvodů nese další vydání partitury z roku 1965 znovu označení "2. vydání".
Uložení
Datum získání
Datum získání do IBM
Pramen

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Poznámka k digitalizacidigi neprofi
« předchozí
ID 330 (záznam 1 / 0)
další »